Becsült olvasási idő: 1 perc
Lada Nivával csempészték a cigit

A kölcsei rendőrök és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai közösen fogták el a csempészettel összefüggésbe hozható két férfit.

A Kölcsei Határrendészeti Kirendeltség és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai ellenőriztek 2021. szeptember 25-én Kispalád külterületén egy személygépkocsit és annak közelében tartózkodó két férfit – írta a Police.hu hétfőn.

A rendőrök az ellenőrzés alatt a járműben árucsempészetből származó több mint tizenkétezer doboz cigarettát találtak, amelyeken nem szerepelt magyar adó- és zárjegy.

A személyautó közelében tartózkodó 17 és a 20 éves férfiakat a rendőrök előállították a határrendészeti kirendeltségre. A járművet, illetve a közel huszonhárom millió forint értékű jövedéki terméket lefoglalták.

Az eljárást az illetékes Nemzeti Adó- és Vámhivatal folytatja le.