Becsült olvasási idő: 1 perc
Két évvel a bűntett után fogták el a trafikrablókat

A nyomozók három férfit vettek őrizetbe, akik a gyanú szerint 2019 novemberében kiraboltak egy dohányboltot – írta csütörtökön a Police.hu.

Egy XVIII. kerületi dohányboltba ment be három maszkos férfi közel két évvel ezelőtt, 2019. november 27-én este. A három férfi fegyverrel vagy annak utánzatával fenyegette meg az eladót a bevételt követelve. A rablók végül közel 250 ezer forintot zsákmányoltak, majd elmenekültek. A bűntettet a dohánybolt biztonsági kamerája rögzítette:

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Rablási Osztályának nyomozása csaknem két éven át tartott, ám végül siker koronázta erőfeszítéseiket. Ekkorra azonosították a feltételezett elkövetőket; a 21 éves Cs. Andrást, a 20 éves P. Albertet és a 18 éves G. Olivért.

A nyomozók a BRFK Bűnügyi Bevetési Osztály munkatársaival 2021. október 6-án Budapesten fogták el a három fiatalt, akiket fegyveresen elkövetett rablás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgattak ki, majd vettek őrizetbe.