Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 0 perc
Kenyérbe rejtették a csempészni szánt cigit

Közel három milliós bírságot kaptak a nyakukba a leleményeskedni próbáló csempészek.

A Nickelsdorf-i (Miklóshalmi) határátkelőnél az osztrák vámosok szolgálati kutyáikkal együtt két alkalommal is sikeresen lepleztek le cigarettacsempészeti kísérletet a közelmúltban – írja az ORF magyar nyelvű aloldala.

Fotó: Volksgruppen.ORF.at/magyarok

Először egy kisteherautó ellenőrzése során bukkantak 58 180 szál cigarettára, amelyeket ügyesen rejtettek el kekszes, cornflakes-es és krumplis dobozokba. Nem sokkal később ugyanaz a jármű ismét feltűnt a határon, ezúttal a 21 360 szál cigarettát kenyerek belsejébe rejtve próbálták becsempészni.

A teljes mennyiség így 79 540 szál lett, amelyet lefoglaltak, a csempészek pedig 7 400 eurós (közel hárommillió forintos) bírságot kaptak, s pénzügyi eljárás indult ellenük.