A tavalyi szélsőségesen rossz időjárási viszonyok után idén sokkal kedvezőbb a dohánytermés Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – számolt be Fekete Tibor, az ULT Magyarország Kft. agronómiai igazgatója az Európa Rádióban.
Fekete közepes, jó minőségű dohánytermésről számolt be, idén ugyanis sokkal jobbak voltak az időjárási körülmények, mint a tavalyi szárazságban, így a dohánylevelek meg tudtak érni. A Virginai dohányok felvásárlása augusztus végén kezdődött meg, a Burley-re december elején kerül sor.

2023-tól az ULT Magyarország egyszerűsített felvásárlási rendszert valósít meg. Összesen 10 minőségi kategóriában vásárolják fel a dohányleveleket, a zöld és a túlérett a dohányleveleket is felvásárolják. Ez az úgynevezett tömegdohány termesztés iránya, mely az ipar változásaira adott reakció.
A dohánytermelés jövőjével kapcsolatban hozzátette, főleg a munkaerő és a termelők létszáma szempontjából sajnos folyamatos csökkenés látható. Ugyanakkor több régi nagy termelő is sikeresen átadta gazdaságát az új generációnak, emellett pedig egy viszonylag biztos, kiszámítható iparágról van szó, így egyelőre nincs komoly bajban a magyar dohánytermesztés.
