Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Kannabiszt termesztett a padláson
A rendőrök őrizetbe vették a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható 34 éves férfit – írta csütörtökön a Police.hu.

A siklósi nyomozók 2022. március 9-én délután egy felsőszentmártoni házban megtartott kutatás alkalmával bruttó 10,2 kg kábítószergyanús növényi származékot, összesen 24 tő kannabiszt, valamint kábítószer termesztéséhez használatos eszközöket találtak és foglaltak le.

A bűncselekménnyel összefüggésben egy 34 éves férfit állítottak elő a rendőrkapitányságra, akit azzal gyanúsítanak a rendőrök, hogy a házában, valamint Felsőszentmárton külterületén is kábítószert termesztett.

 

 

A férfival szemben alkalmazott kábítószer-gyorsteszt THC-ra pozitív eredményt mutatott. Gyanúsítotti kihallgatását követően őrizetbe vették, ellene kábítószer birtoklása miatt nyomoz a Siklósi Rendőrkapitányság.

Füves cigivel buktak le

A Police.hu egy másik hírében arról írt csütörtökön, hogy lezárult egy kábítószer birtoklása miatt indított büntetőeljárás nyomozása a Veszprémi Rendőrkapitányságon.

A járőrök 2021. december 5-én 1 órakor Veszprémben, a Gulya-dombon található murvás parkolóban intézkedés alá vontak egy ott parkoló személyautót és az abban tartózkodó 3 fiatalembert. A járműből jellegzetes, szúrós szagú füst áradt. A rendőrök átvizsgálták a fiatalok ruházatát és az autót, amely során 34,6 gramm kábítószergyanús növényi anyagmaradványt találtak.

A 18 éves márkói, a 18 éves veszprémi és a 17 éves herendi fiút az egyenruhások elfogták, és előállították a Veszprémi Rendőrkapitányságra, ahol orvos jelenlétében kábítószer-gyorstesztet alkalmaztak velük szemben. A teszt eredménye mindhárom férfi esetében THC-re pozitív értéket mutatott. Ellenük kábítószer birtoklása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytattak büntetőeljárást.

A Veszprémi Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.