Amint arról februárban beszámoltunk, a szlovák parlament törvénymódosítása értelmében új szabályok vonatkoznak az e-cigarettákra, hevített dohánytermékekre és nikotintasakokra, valamint ezek eladóira és forgalmazóira Szlovákiában.

E termékeket zárjegyekkel kellett ellátni, a zárjegy nélküli termékeket pedig júniusig lehetett forgalmazni, amennyiben a vámosoknak jelentette az eladó a felhalmozott raktárkészlet állapotát. Mint írtuk, ezen termékekre is vonatkozni fog a fogyasztási adó, amelynek következtében jelentősen (1-2 euróval, azaz 4-800 forinttal) megemelkedik majd az áruk.
Ez az áremelkedés júliusban következik be – írja az Új Szó. Cikkünk szerint az új szabályozás miatt a rágódohányok, elektronikus cigaretták, töltőfolyadékok, hevítőrudak és nikotintasakok átlagosan 1-1,5 euróval (400-600 forinttal) kerülnek majd többe.
