Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Jövőre is kétszer drágul a cigi Szerbiában

Folytatódik a fokozatos jövedékiadó-emelés déli szomszédunknál.

A jövedéki adóról szóló törvény tervezett módosítása 2026. január 1-jétől fokozatosan emelné a cigaretták, a dohánytermékek és az elektronikus cigaretták töltőfolyadékának adóterheit Szerbiában – írja a Szabad Magyar Szó.

A cigaretták esetében a jövedéki adó dobozonként 106,9 dinárra (350,6 forintra) nőne, majd félévente emelkedne, és 2030-ra elérné a 120,4 dinárt (394,94 forintot). Az adóemelés mind az importált, mind a belföldön gyártott cigarettákat érintené.

Belgrádi naplemente 2025 májusában (Fotó: Maria Ivanova / Unsplash)

Az e-cigaretták töltőfolyadékának adója milliliterenként 13,12 dinárról (43,04 forintról) indulna, és 2030-ra 17,12 dinárra (56,16 forintra) emelkedne. A hevített dohánytermékekre kivetett jövedéki adó szintén emelkedne: a jelenlegi 100 százalékról 2026-ban 110 százalékra nőne, majd évente további 10 százalékponttal, így 2030-ra elérné a 150 százalékot a cigaretták minimális jövedéki adójához viszonyítva.