A Philip Morris, a BAT, az Imperial Tobacco és a JTI szerint is megnőtt az ismert cigarettamárkák hamisítása és kereskedelme az orosz–ukrán háború kitörése óta – írja az RBC.ua alapján a KárpátHír.com.
A vállalatok szerint február óta ipari méreteket öltött az árnyékgazdaság, ilyenre pedig az ország függetlenedése óta nem volt példa. Hozzátették, szerintük a fehérorosz határ és a tengeri kikötők lezárása hasznot hozott azoknak az ilegális gyártóknak és kereskedőknek, melyek hamisított zárjeggyel vagy zárjegy nélkül forgalmazzák, csempészik a „márkás” cigarettákat.

Az Imperial Tobacco szerint a legtöbb illegális cigaretta Kijevben, valamint Dnyipropetrovszk, Poltava, Zaporizsja és Rivne megyékben kerül forgalomba.
Ugyanakkor e jelentős mennyiségű illegális cigaretta nem jut át Magyarországra nagyobb mértékben, mint tavaly – minderről itt írtunk bővebben.
