Februártól új szabályok vonatkoznak az e-cigarettákra, hevített dohánytermékekre és nikotintasakokra, valamint ezek eladóira és forgalmazóira Szlovákiában – írja a Paraméter a TV Noviny híradása nyomán.
Daniel Súkup, a Szlovák Pénzügyi Hatóság szóvivője közölte, e termékeket zárjegyekkel kell már ellátni, a zárjegy nélküli termékeket pedig júniusig lehet forgalmazni, amennyiben a vámosoknak jelentette az eladó a felhalmozott raktárkészlet állapotát.

Szintén fontos változás, hogy az e-cigarettákkal, hevített dohánytermékekkel és nikotintasakokkal csak engedély birtokában lehet kereskedni északi szomszédunkban. Emellett ezen termékekre is vonatkozni fog a fogyasztási adó, amelynek következtében jelentősen (1-2 euróval, azaz 4-800 forinttal) megemelkedik majd az áruk. A cikk szerint néhány hónap múlva lesz érzékelhető az áremelkedés, amint a jelenleg felhalmozott, zárjegy nélküli raktárkészletek kifogynak.
