Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Halálos fenyegetéseket is kaptak a jégkármérséklő generátorkezelői
Leáll egyes területeken a jégkármérséklő, mert van aki azt hiszi, amiatt van szárazság.

Egyre szélesebben körben terjed az a tévhit, hogy a jégkármérséklő rendszer okozza a Kelet-Magyarországot sújtó szárazságot – olvasható a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) sajtóközleményében.

A „boszorkányüldözés” a napokban egyre súlyosabbá vált, egyesek halálosan fenyegették meg a jégkármérséklő rendszer részeként működő manuális generátorok kezelőit.

A NAK feljelentést tesz a fenyegetők ellen, ugyanakkor munkavállalóik testi épségének féltése miatt egyes kelet-magyarországi területeken leállítják a jégkármérséklő rendszert – ebben az országrészben terem a legtöbb dohány Magyarországon.

Fotó: MADOSZ.hu

Tudományosan bizonyított, hogy a jégkármérséklő rendszernek semmilyen hatása sincs a csapadékmennyiségre, az kizárólag a kialakuló jégszemcsék méretét képes befolyásolni. Az is nyilvánvalóan cáfolja a tévhitet, hogy a rendszer 2018 óta üzemel Magyarországon, és az elmúlt négy évben nem volt ilyen mértékű aszály.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, az aszály a dohányföldeket is súlyosan károsíthatja. Számos ültetvényen kezdődött meg az alsó levelek és a virágok elszáradása.