Szeptember 15–17. között rendezik meg Dortmundban az InterTabac és InterSupply kiállításokat, a szervezők lapunknak is megküldött hivatalos közleményéből megismerhetjük az első programpontokat.
Ahogyan arról korábban mi is beszámoltunk, a rendezvényt az utóbbi évek járvány miatti kimaradása miatt nagy érdeklődés övezi. Sabine Loos, a helyszínt tulajdonló és működtető Westfalenhallen Unternehmensgruppe ügyvezető igazgatója így nyilatkozott:
„Az iparág visszajelzései kiválóak: mindenki nagyon szeretne találkozni, hálózatot építeni és kapcsolatot teremteni a helyszínen. Ezt a nagyszámú foglalás is alátámasztja. Külön öröm számunkra, hogy máris 160 vadonatúj regisztrációt kaptunk a világ minden tájáról. Ehhez hozzájárult a rendkívül változatos programkínálat is, amelyet az iparág számos nagynevű szakértőjének bevonásával alakítottunk ki, és amely így kiváló értéket kínál.”
Szeptember 16-án, pénteken Pablo Cano Trilla, a TobaccoIntelligence jogi elemző cég vezérigazgatója tart előadást „EU áttekintés: Az alternatív dohánytermékek piaci és szabályozási tendenciái” címmel. Ugyanezen a napon kerül sor egy panelbeszélgetésre, amelyen a különböző európai kiskereskedelmi szövetségek résztvevői beszélgetnek a nikotinpárnákról, a cannabis-light CBT-ről, a hevített dohánytermékekről és az e-cigarettáról, valamint a saját országukban kialakult helyzetről.
A közlemény szerint a többi programpontot fokozatosan, rendszeres időközökként fogják közzétenni.
