A brit kormány egy új kampányt indít, amelyben influenszerek arra ösztönzik a fiatalokat, hogy ne kezdjenek el e-cigizni. A kampány, melyen egy Big Manny nevű influenszer, valamint egy Bodalia nevű orvos és DJ közösen dolgoznak, YouTube-on és Instagramon hívja fel a figyelmet az egészségügyi kockázatokra – írja a The Guardian.
A kampányra azért van szükség, mert az adatok szerint a 18 év alattiak körében drámaian megnőtt az e-cigizők száma. A 11-17 évesek körülbelül egyötöde próbálta már ki, és egytizedük rendszeresen vagy alkalmanként használ e-cigarettát. Egy új kutatás, amely a fiatalok egészségére gyakorolt hatásokat vizsgálja, szintén elindult.

Ashley Dalton közegészségügyi miniszter hangsúlyozta, hogy bár a vape hasznos lehet a dohányzásról való leszokásban, fontos tisztázni a hosszú távú egészségügyi kockázatokat, különösen a fiatalok számára.
