Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Illegális, mégis az ausztrál fiatalok közel 20 százaléka fogyaszt nikotintasakot

A felmérésben a 16 és 39 év közötti személyeket kérdezték.

Miközben a szövetségi és állami hatóságok az e-cigaretták forgalmazásának korlátozására törekszenek Ausztráliában, egy fiatalok körében végzett felmérés szerint minden negyedikük használt már illegális nikotintasakot – írja az ABC.

A 16 és 39 év közötti személyek körében végzett felmérés szerint 34 százalékuk azért használt nikotintasakot, mert tetszett nekik a termék íze.

A felmérés közel 1600 résztvevője közül néhányan azt mondták, hogy azért használták a terméket, mert az segített nekik leszokni a dohányzásról vagy az e-cigiről.

Képünk illusztráció (Fotó: Ideogram.ai)

A Drug and Alcohol Dependence című szaklapban közzétett kutatás névtelenül, online zajlott 2024 áprilisa és júniusa között, és megállapította, hogy a résztvevők 19 százaléka használt niktontasakot a válaszadást megelőző 30 napban.

A Melbourne-i Egyetem viselkedéspszichológia docense és a jelentés társszerzője, Michelle Jongenelis elmondta, hogy mivel az e-cigaretták nagyobb ellenőrzésnek vannak kitéve, a kiskereskedők átálltak más termékek árusítására.

„A nikotintasakok illegálisak, így aggodalomra ad okot, hogy vannak olyan kiskereskedők, akik ennek ellenére is árulják ezeket a termékeket serdülőknek és fiatal felnőtteknek”

– mondta Michelle Jongenelis.