Zamaróczy Ádám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Így hasznosítja újra a sörtörkölyt a világ legnagyobb sörgyártója

Saját sörfőzési infrastruktúráját és szakértelmét bizonyos biotechnológiai fejlesztésekkel kombinálva igyekszik hozzájárulni a növekvő globális élelmezési és fenntarthatósági kihívások kezeléséhez az AB InBev.

A Budweisert, Coronát, Stella Artois-t, Goose Islandet, Golden Roadot, Peronit és több tucat más márkát birtokló Anheuser-Busch InBev (AB InBev) a világ legnagyobb sörgyártó vállalata.

Méretéből fakadóan a cég sörtörkölyből például korántsem szűkölködik, és az erjesztéssel kapcsolatban is meglehetősen alapos ismeretekkel rendelkezik.

A közelmúltban tartott egyik befektetői találkozón a társaság vezetői bejelentették, hogy ezeket az erőforrásokat a jövőben különböző rendeltetésű növényi alapú fehérjetermékek előállításához kívánják felhasználni.

A Food & Wine tájékoztatása szerint az AB InBev egy ideje már partnerségre lépett egy  EverGrain nevű startuppal, amely a fáradt gabonából állítólag képes kivonni bizonyos fehérjéket és rostokat, hogy aztán tápanyagokban gazdag összetevőket állítsanak elő belőlük.

Ami azt illeti, az EverGrain egyéb vállalati ügyfeleknek már elkezdte értékesíteni ezeket a hozzávalókat. A kliensek a mondott anyagokat  fehérjeturmixok, árpa alapú tejalternatívák és számos más termék előállítására szokták felhasználni. A feltörekvő startup fejlődésének tetemes dinamikát adhat, hogy saját új, dedikált feldolgozóüzemében már akár 2022 márciusában megkezdődhet a munka.

Az AB InBev belső üzleti inkubátorprogramja, a ZX Ventures egy BioBrew nevű cég útját már szintén elkezdte egyengetni. Ugyan a BioBrew egyelőre „még csak ismerkedik a tereppel”, a társaság azt tervezi, hogy a sörgyártó óriástól származó biotechnológiai és fermentációs tudást és infrastruktúrát felhasználva olyan fehérjetermékek gyártásába kezd, amelyet a globális piacon is értékesíteni lehet.