Pünkösd napján egy szabálytalanul közlekedő kamionra figyeltek fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei az M3-as autópályán. A jármű a kamionstop ellenére közlekedett, ezért a Rekettyés pihenőhelyen kivonták a forgalomból a pénzügyőrök.
Ugyanakkor az intézkedés során kiderült, hogy nem csak ez volt a 33 éves sofőr bűne. A jármű fülkéjében 2560 doboz csempészcigarettát találtak a hatóság munkatársai, az illegális dohányáru kereskedelmet pedig nem magyarázta a férfi indoklása, miszerint időt akart nyerni azzal, hogy ünnepnapon indul útnak – tájékoztat a NAV sajtóközleményében.
A férfi állítása szerint az illegális dohányárut egy Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei piacon vásárolta egy ismeretlentől, azzal a szándékkal, hogy azt a fuvar végén haszonnal értékesíti. A pénzügyőrök azonban keresztülhúzták a számítását és a több mint hatmillió forint értékű szállítmányt lefoglalták, a férfi ellen pedig jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekménye miatt indult eljárás.
A kiszabható bírság összege elérheti a nyolcmillió forintot. Emellett a kamionstop megsértése miatt közigazgatási eljárás is indult, amely további, több százezer forintos bírságot vonhat maga után.
Nyitókép forrása: Freepik/pvproductions
