Ahogyan arról a minap beszámoltunk, a Robert Fico vezette új szlovák kormány megemelné a bank- és dohányadót, ezenkívül a Slovnaft számára előírt olajadót is kiterjesztené, valamint egy munkaszüneti napot is eltörölnének.
A Paraméter beszámolója alapján viszont ennek következtében számos termék, egyebek között a cigaretta is hiáncikké válhat.
„Készítettünk egy 2024-es üzleti tervet, de ha elfogadják a jövedéki adó emelésére vonatkozó javaslatot, akkor azt alapjaiban kell felülvizsgálnunk”
– mondta a Tatranská likérka vezérigazgatója, Erik Semaňák, kiemelve, minden áremelés csökkenti a szeszes italok iránti keresletet, a gyártók által piacra dobott termékek iránt is.

„Komolyan aggódunk amiatt, hogy az első negyedévben a jövedéki adót illetően bekövetkezett bármilyen változás a rendszer összeomlását jelentené. Nem lehetne időben az ellenőrző bélyegzőket a gyárakba szállítani, új EAN-kóddal ellátott csomagolásokat gyártani, és így legálisan adóztatott dohánytermékeket a piacra juttatni”
– mondta Ľubomír Tuchscher, a Márkás Termékek Szlovákiai Szövetségének vezérigazgatója, amely olyan cégeket is képvisel, mint a Philip Morris, az Imperial Tobacco vagy a BAT. A gyakorlatban szerinte ez a dohánytermékek hiányához is vezethet.
Hozzátette, a dohányágazat nem ellenzi az adóemelést, csupán attól tartanak, hogy nem lesz elég idő a feltételek biztosítására.
