1500 fontra (körülbelül 680 ezer forintra) bírságoltak egy brit nőt, mert kirepült egy csikk az autójából a kelet-londoni Barking and Dagenham városrészben – írja a 24.hu a brit Metro alapján.
Mivel Maurine Bateesa nem tudta bizonyítani, hogy nem ő vezette az autóját a kérdéses időpontban, így őt bírságolták meg.

A büntetést az 1990-es környezetvédelmi törvény alapján szemetelés miatt szabták ki. E törvény szerint ugyanolyan szabálysértésnek számít egy cigarettacsikk eldobása, mint egy zsák szemét szétszórása.
Syed Ghani tanácsos szerint a helyiek számára rendkívül fontos a köztisztaság, így zéró toleranciát vezettek be a szemeteléssel szemben.
A cigarettacsikkek problémájára egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek világszerte. Nemrég az amerikai Baltimore városa perelt be több nagy dohányipari vállalatot, évente akár ötmillió dollárt követelve a csikkek eltakarításáért. Itthon Szolnokon, illetve Budapesten is igyekeznek fellépni a szemetelés ellen.
