Becsült olvasási idő: 0 perc
Hétmillió doboz cigit kapcsoltak le a görögök

A görögországi hatóságok hétmillió, az EU-ba és az Egyesült Királyságba csempészni szánt cigarettát foglaltak le – írja a Tobacco Journal International az AFP hírügynökség híradása nyomán.

A nyugat-görögországi Igumeníca központi kikötői hatóságának tisztviselői megállítottak egy 64 éves férfit, aki egy hűtőkamiont vezetett, amelyben 7 198 200 cigarettát találtak több mint 5000 joghurtos dobozba rejtve.

A meg nem nevezett külföldi országból származó férfit csempészet vádjával letartóztatták. A hatóságok közölték, hogy a lefoglalt cigaretták vámja és adója több mint 1,5 millió eurót (kb. 590 millió forintot) tett ki.

„A lefoglalt csempészett cigarettamennyiséget az Európai Unió és az Egyesült Királyság illegális piacain akarták forgalmazni”

– tette hozzá a minisztériumi közlemény az eddigi elemzésekre hivatkozva.