A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága őrizetbe vett egy ukrán-magyar kettős állampolgárt, akitől 60 000 doboz zárjegy nélküli cigarettát foglaltak le – olvasható a NAV közleményében.
A gépkocsi tulajdonosa épp egy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei település parkolójában pakolt egy autó rakterében, amikor a NAV pénzügyi nyomozói a Bevetési Igazgatóság pénzügyőreinek közreműködésével rajtaütöttek. A nyomozók átvizsgálták a dobozos teherautót, ahonnan 60 000 doboz cigaretta került elő.
Az adózás alól elvont, zárjegy nélküli cigaretták mellett a jármű utasterében megtalált mobiltelefonokat, a jármű mozgásával kapcsolatos eszközt és nyugtákat, továbbá magát a járművet is lefoglalták a nyomozók.
Az elkövetőt – a központi költségvetésnek okozott több mint 100 millió forint vagyoni hátrány miatt – költségvetési csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki, majd őrizetbe vették.
