A makaói hatóságok azt tervezik, hogy kiterjesztik a terület dohányzásellenes törvényeit az e-cigaretták birtoklásának és használatának betiltására, megerősítve a meglévő korlátozásokat – írja a Nicotine Insider.
Amint arról 2022-ben beszámoltunk, a világ egyik legsűrűbben lakott államában 2022. december 5-étől tilos az e-cigaretták gyártásával, értékesítésével, forgalmazásával, importjával és exportjával kapcsolatos minden tevékenység – a döntést a fiatal generációk védelmével indokolták. Ám a hatóságok szerint ezek az eszközök továbbra is széles körben használatosak.

A kormány Egészségügyi Szolgáltatási Hivatala most a dohányzás megelőzésére vonatkozó szabályok átfogóbb felülvizsgálatának részeként jelentette be a javaslatot, amelynek nyilvános konzultációja március 8-tól április 8-ig tart, mielőtt a törvényjavaslat végleges formát ölt.
Az új javaslat szerint azok, akiket e-cigaretta birtoklásán vagy használatán kapnak nyilvános helyen, akár 1500 pataca (64 ezer forint) pénzbírsággal is sújthatók. A törvénytervezet kiterjesztené a korlátozásokat más új generációs nikotintartalmú termékekre is, beleértve a nikotintasakokat, a gyógynövény tartalmú cigarettákat és a vízipipát, annak érdekében, hogy megakadályozzák azok népszerűségének növekedését a fiatalok körében.
A hatóságok aggodalmukat fejezték ki amiatt is, hogy az e-cigarettákkal illegális anyagok is fogyaszthatóak.
