A Tatabányai Járásbíróság jogerősen elítélte azt a férfit, akit decemberben letartóztattak egy tatabányai dohányboltban elkövetett rablás miatt – olvasható az ügyészség közleményében.
A bíróság megállapítása szerint az elkövető 2025. december 16-án reggel egyedül tartózkodó eladóra támadt rá egy tatabányai dohányboltban: betörte az elválasztó plexit, fenyegető hangnemben pénzt követelt, majd a pénztárból megszerzett 29 ezer forinttal távozott. Menekülés közben a bejárati ajtót is megrongálta, összesen mintegy 120 ezer forintos kárt okozva.

A férfit a rendőrök két órán belül elfogták, a pénzt lefoglalták és visszaadták a sértettnek. Az ügyészség indítványára gyorsított eljárásban állították bíróság elé.
A Tatabányai Járásbíróság rablás és rongálás miatt 3 év 6 hónap börtönbüntetésre, valamint 4 év közügyektől eltiltásra ítélte. Az ítélet jogerőre emelkedett.
