2021. november 16-án, kedd délelőtt egy 34 és egy 46 éves férfi próbált Magyarországra távozni Romániából a petei határátkelőn (amelynek magyar oldala Csengersimán található).
A román–ukrán kettős állampolgárságú férfiak egy Ukrajnában bejegyzett furgonnal közlekedtek, elmondásuk szerint Nagy-Britanniába szállítottak különféle csomagokat. A román határrendészek azonban gyanakodni kezdtek, ezért átvizsgálták a furgont – írja a Szatmár.ro.
A kutakodás eredményeként rábukkantak öt darab, hangszigeteléshez használatos fémelemre, amelyek belsejébe 1360 csomag cigarettát rejtettek el. A Fehéroroszországból származó dohányáru összértéke kb. 16 ezer lejre (közel 1,2 millió forintra) tehető.
A román határrendészek a dohányárut elkobozták, s a két férfi ellen csempészet gyanújával indítottak nyomozást.
