Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Hamarosan drágulhat a cigaretta Szerbiában

2024. január 1-étől évente kétszer emelnék a cigaretta jövedéki adóját.

2024. január 1-jével kezdve évente kétszer felfelé korrigálnák a cigaretta fajlagos jövedéki adóját, így 2025 végére az 97,47 dinárra (kb. 320 forintra) emelkedne – írja a Szabad Magyar Szó.

Ezen felül minden, a cigaretta helyettesítését szolgáló termék is drágulni fog, egyebek között a nikotintasakok is adókötelessé válnak.

Ha a szerb parlament a napokban elfogadja a jövedéki törvény módosításáról szóló törvényjavaslatot, október 1-től nyolc százalékkal kell emelni az illetéket az olajszármazékok, a dohánytermékek, az alkoholos italok, a kávé és az e-cigi töltőfolyadékok után.

Képünk illusztráció (Fotó: Stefan Kostić / Unsplash)

Az új szabályozás 2023 végére négymilliárd dinárral növelné az elsősorban üzemanyagból és cigarettából származó állami bevételeket.

Jelenleg a legolcsóbb cigarettából egy doboz 320 dínárba (körülbelül ezer forintba) kerül, míg a legdrágábbért 610 dínárt (nagyjából 2000 forintot) kell kicsengetni. Az adóemelés után előbbi 360, utóbbi 650 dínárra emelkedhet.