hero
Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Görög Ibolya: Fölösleges törvénnyel tiltani a dohányzást
Egy online téri viselkedéskultúráról tartott előadáson fakadt ki a dohányzásellenes szabályokkal kapcsolatban az országszerte ismert protokollszakértő.

„A dohányzást borzasztóan tiltja a törvény. A dohányzásnál nem törvényt kell hozni. Hol szokás egy szokást, egy konvenciót törvénnyel felülírni? Despotáéknál, ahol megmondják (…) mit szabad csinálni. Ezt fölösleges törvénnyel tiltani”

– fogalmazott a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Viselkedéskultúra az online térben című rendezvényén Görög Ibolya protokollszakértő 2021. november 3-án. Görög Ibolya elárulta, maga is dohányos, de őt még alig látták dohányozni.

„A konvenciót konvenció szabályoz. Ha van hamutartó, rágyújtok, ha nincs, nem gyújtok rá. Ennyi az egész”

– folytatta gondolatmenetét a protokollszakértő, aki arról is beszélt, ő otthon dohányzik, utcán nem szokott ez előfordulni.

A dohányzás témaköre annak kapcsán került szóba az előadás során, hogy videóhívások, videókonferenciák közben mit illik és mit nem. „Aki a számítógép előtt ül és ott is dohányzik, abban azért annyi tisztesség legyen, hogy ne a kamerába fújja a füstöt, mert az olyan, mintha a képembe fújná” – vélekedett Görög Ibolya, aki szerint meg lehet ezt oldani diszkrétebben, oldalra fújva is.

Az alapvetően újságírók számára tartott előadásban sok érdekesség hangzik el az online téri viselkedési szabályokról, így nem csak újságíróknak ajánlott.