hero
Tobacco
Becsült olvasási idő: 2 perc
Fennállása legjobb évét zárta a Continental Dohányipari Zrt.
Rekordévet zárt a sátoraljaújhelyi dohánygyárat tulajdonló Continental Dohányipari Zrt. A társaság árbevétele 56,4 milliárd, míg adózott eredménye 6,4 milliárd forintot tett ki a 2021-es üzleti évben – előbbi 20, utóbbi 7 százalékos növekedést jelent 2020-hoz képest. A Continental az értékesítési mutatókat tekintve szintén kiemelkedő időszakon van túl, ugyanis tavaly mind a cigaretta-, mind a szivarkaeladásokat növelni tudta.

Pénzügyi- és értékesítési eredmények

Közzétette a 2021-es üzleti évre vonatkozó pénzügyi beszámolóit Sátoraljaújhely egyik legnagyobb munkaadója, a több mint 500 munkavállalót foglalkoztató Continental Dohányipari Zrt. Az eredmények alapján a társaság árbevétele a 2020. évi 47 milliárd forintról, mintegy 20 százalékot emelkedve, 56,4 milliárd forintra nőtt 2021-ben. Az adózott eredmény 6,4 milliárd forintot tett ki, amely 7 százalékos növekedést jelent a 2020. évi 5,9 milliárd forinthoz képest – tudatta keddi közleményében a dohánycég

A társaság emellett az értékesítés területén is eredményes évet zárt, a cigaretta- és – a forgalom motorjának tekinthető – szivarkaeladások egyaránt növekedtek 2021-ben. Ugyan a fogyasztási dohányból – a fogyasztásidohány-piac általánosságban is megfigyelhető zsugorodásával szinkronban – kevesebbet értékesítettek, mint 2020-ban, ez egyrészt a termékcsoport adótartalmának a cigarettához képest nagyobb mértékű emelkedésére, másrészt az újgenerációs dohánytermékek térnyerésére vezethető vissza.

A nemzetközi jelenlétét is tovább erősítette a társaság 2021-ben: szivarkái révén egyebek között a dél-amerikai piacon, Chilében is megjelent.

A 2021-es év mérföldkövei

A 2021-es évet számos jelentős mérföldkő szegélyezte. Tavaly év elején a Continental egy közel tízmilliárd forint értékű beruházás megvalósítását kezdte meg, amelynek mentén a sátoraljaújhelyi dohánygyárban egyebek között kialakítottak egy modern gépparkot, köztük egy lézerperforációs gyártógépet, illetve különböző laboreszközöket. A beruházás fő eleme egy háromszintes üzemcsarnok, amely elősegíti a dohányvágat-előállítási kapacitás mintegy 25 százaléknyi mértékű növelését. Az üzemcsarnok kialakítása immár a befejezéséhez közeledik, az ünnepélyes átadásra a betelepített gépsor indulásával együtt a tervek szerint 2022 őszén kerülhet sor.

Az új üzemcsarnok (Fotó: Continental)

További jelentős mérföldkőnek tekinthető a dohánytermékek egységes csomagolásának 2022. év eleji bevezetésére való felkészülés. A szervezési és tervezési feladatokat is magában foglaló, komplex ellátásilánc-folyamatot sikeresen abszolválta a társaság.

A 2022-es év fókuszpontjai

Mindezen eredmények, illetve aktivitások megalapozzák a társaság jövőbeni terveinek megvalósítását. Ezen tervek szerint a Continental a folyamatban lévő beruházás befejezésén, az új üzemcsarnok átadásán túl további kapacitásnövelést kíván megvalósítani, emellett technológia-kölcsönzéssel is bővítené tevékenységét.

Az exporttevékenység erősítése szintén célként jelenik meg, elsősorban ázsiai, azon belül is közel-keleti fókusszal. A társaság kiemelt hangsúlyt fektet továbbá a bizonytalan gazdasági helyzet által előidézett külső kihívások kezelésére.

A jelenlegi, bizonytalan gazdasági-üzleti légkör számos kihívást támaszt a piac valamennyi szereplője számára, legyen szó az üzemanyag-, illetve egyéb nyersanyagárak emelkedéséről vagy az ellátási láncok akadozásáról. Egy ilyen környezetben jelentősen felértékelődik a fundamentumok szerepe, emiatt úgy gondolom, különösen nagy teljesítmény, hogy a 2021-es év pénzügyi, illetve értékesítési szempontból is kimagaslónak bizonyult. Meggyőződésem, hogy az elért eredmények megfelelő táptalajt biztosítanak a társaságunk további fejlődése számára”

– mondta el Füzi Csaba, a Continental Dohányipari Zrt. vezérigazgatója.