Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Feloszlik az Amerikai E-cigaretta Szövetség

A szövetség fennmaradó vagyonát két civil szervezet között osztják szét.

Az Amerikai E-cigaretta Szövetség (American Vaping Association, AVA) a működés leállítását tervezi – írja a Vaping360 nyomán a Tobacco Reporter, méghozzá Gregory Conley elnök támogatóknak írt levelére hivatkozva.

A csoport a fogyasztókat és a független iparágat egyaránt képviselő érdekvédelmi szervezet volt, és közel egy évtizedig működött.

Bár ez lehet az AVA végét jelenti, közös célunk továbbra is megmarad – annak biztosítása, hogy a dohányosok biztonságosabb alternatívákhoz jussanak. Az elkövetkező nehéz idők ellenére bizakodó vagyok a jövőt illetően. Mint azt talán sokan tudják, 2022 júliusában új szerepet vállaltam az Amerikai E-cigi Gyártók (American Vapor Manufacturers, AVM) kereskedelmi szövetség törvényhozási és külső ügyekért felelős igazgatójaként. Azóta az AVA szunnyad, bár önkéntesként továbbra is megmaradtam a pozíciómban, hogy segítsek az adminisztratív feladatokban. […] az e-cigi ipar – és a dohány- és nikotinipar egésze – hatalmas kihívásokkal néz szembe, a bonyolult szabályozási akadályoktól a milliárdosok által finanszírozott félretájékoztató kampányokig. Az AVM-nél folytatódik a munkám, amely arra irányul, hogy e kihívások némelyikét közvetlenül kezeljük”

– fogalmazott levelében Conley. Az AVA feloszlását követően Conley továbbra is az AVM-ben fogja ellátni feladatát, és az AVM tagjait fogja képviselni, nem pedig az AVA általánosabb szóvivői szerepét.

Az AVA fennmaradó pénzeszközeit a Fogyasztói Szószólók a Füstmentes Alternatívákért Egyesületnek és a Filter magazint finanszírozó Influence Alapítványnak adományozzák majd.