Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Legfelsőbb Bíróságon fellebbeznek a kaliforniai ízesítési tilalom ellen
A fellebbezésben résztvevő dohányipari cégek állítása szerint az intézkedés „helyrehozhatatlan károkat” okozna.

Több dohányipari vállalat kéri az Amerikai Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságot, akadályozza meg, hogy Kalifornia állam érvényesítse a dohánytermékek tilalmát, mely december 21-én lépne életbe – írja a Tobacco Reporter a CBS News Bay Area beszámolója alapján.

November 8-án a kaliforniaiak megszavazták, hogy fenntartják azt az állami törvényt, amely véget vet a legtöbb ízesített dohánytermék, köztük az ízesített e-cigaretták, mentolos cigaretták és ízesített szivarok értékesítésének.

Az intézkedést eredetileg 2020-ban fogadták el a törvényhozók, de felfüggesztették, miután az ellenzők elegendő aláírást gyűjtöttek össze ahhoz, hogy népszavazást kényszerítsenek ki a tilalomról.

Képünk illusztráció (Fotó: Sterling Davis / Unsplash)

Amint arról beszámoltunk, a november 8-i szavazást követően dohányipari vállalatok bíróságon támadták meg a törvényt, azzal érvelve, hogy csak a szövetségi kormány tilthatja be az ízesítéseket, mivel az ide vonatkozó jogszabály az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatalának (FDA) ad felhatalmazást a dohánytermékek szabályozására.

A Legfelsőbb Bíróság felé indítványozott kérelem szerint a cégek „helyrehozhatatlan károkat” szenvednének el, ha az ország egyik legnagyobb államának piacáról kizárnák őket. A kiskereskedők úgy érvelnek, potenciálisan elbocsátásokra és bezárásra kényszerülnének, ha a tilalom életbe lépne.