A vád lényege szerint a vádlott 2022 októberében Budapesten járt, ahol haszonszerzés végett ismeretlen személytől magyar zárjegy és közösségi adójelzés nélküli, az országba jogellenesen behozott, 1750 doboz cigarettát vett meg – áll az Ügyészség honlapján.
A férfi a csempészett dohányárukkal az M7-es autópályán tartott hazafelé, amikor Balatonlelle térségében a NAV pénzügyőrei ellenőrizték, és az adózás alól elvont cigarettát megtalálták nála.

A dohányterméket országba csempésző ismeretlen személy 3 690 000 forint vagyoni hátrányt okozott az adók meg nem fizetésével az állami költségvetésnek. Mivel a vádlott tisztában volt azzal, hogy a jövedéki termékek adózatlanok voltak, vásárlásával több mint hatmillió forint értékű, költségvetési csalás bűntettéből származó vagyont szerzett meg.
Az ügyészség a Nagyatádi Járásbíróságra benyújtott vádiratában a terhelttel szemben felfüggesztett börtönbüntetés és pénzbüntetés kiszabására tett indítványt, míg a lefoglalt dohánytermékek vonatkozásában elkobzást indítványozott.
