hero
Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ezek lettek idén Az Országház Borai
Kihirdették Az Országház Bora verseny idei eredményét, az elismeréseket Kövér László házelnök adta át a nyerteseknek a Parlament épületében.

Az idei bormustrára a meghirdetett kilenc kategóriában 181 palack érkezett 89 pincészettől, 19 történelmi magyar borvidékről – írta múlt pénteken az MTI.

Kövér László köszöntőjében úgy fogalmazott: a hatodik alkalommal megrendezett országházi bormustrán újra fejet hajtanak a magyar borászok teljesítménye előtt.

A győztesek

Olaszrizling: Zelna Borászat „Füred” Olaszrizling 2021 (Balatonfüred-Csopak)

Furmint: Erzsébet Pince Betsek Dűlő Furmint 2020 (Tokaj)

Egyéb fehérbor: Dobosi Birtok Bio Juhfark 2021 (Balatonfüred-Csopak)

Rozé: Szentpéteri Borpince Duna-Tisza Közi Néró 2021 (Kunság)

Kékfrankos: Riczu Tamás Borászat Villányi Kékfrankos 2019 (Villány)

Bikavér: Takler Borbirtok Örökség Bikavér 2018 (Szekszárd)

Kadarka: Mészáros Pál Borház és Pince Kadarka 2019 (Szekszárd)

Cabernet franc: Maul Zsolt Prémium Winery Lator Villányi Franc 2018 (Villány)

Tokaji aszú: Juliet Victor Tokaji Aszú 6 puttonyos 2017 (Tokaj)

Nyitókép: A tokaji aszú kategória első helyezettje, a Juliet Victor Tokaji Aszú Az Országház Bora címek kihirdetésén az Országház Vadásztermében 2022. szeptember 23-án (Fotó: Szigetváry Zsolt / MTI)