Összesen 26 év börtönbüntetést kapott az a banda, amely több milliónyi hamisított cigarettát talált egy lincolnshire-i farmon – írja a brit Convenience Store. A hat férfit több mint 6,5 millió cigarettával fogták el, amelyek után több mint 1,8 millió fontot (776 millió forintot) nem fizettek ki jövedéki adóként.
A hatóságok letartóztatták Marcin Kopecet, valamint Wojciech Rymarczukot, amikor 2019 júniusában három nagyméretű hajózási konténert pakoltak ki a farmon. A bandavezért, a 37 éves Tomasz Skubist és társait, a 44 éves Idrees Ahmedet és a 45 éves Ali Tofiqot ugyanazon a napon 30 kilométerrel arrébb, az A58-as autópályán, Baumber közelében tartóztatták le egy bérelt autóban, amely kapcsolatban állt a bandával. A banda egy hatodik tagját, a 32 éves Ihtesham Khalidot megfigyelés, telefonhívások és szöveges üzenetek alapján hozták kapcsolatba a csempészettel.

„Ez a banda jelentős volt, szervezetten, kifinomultan és eltökélten szegtek törvényt. Az illegális cigaretták hatalmas költségekkel járnak, és pénzt lopnak el létfontosságú közszolgáltatásainktól”
– fogalmazott az ügy kapcsán Richard Parris, a brit belügyminisztérium csalás elleni részlegének igazgatóhelyettese.
A Nottingham Crown Court négyhetes tárgyalását követően mind a hat férfit elítélték jövedéki adó kijátszására irányuló összeesküvés miatt. A lefoglalt Richmond márkájú cigarettákat bevizsgálták és hamisnak találták.
