Elégedettségét fejezte ki Luc Jobin, a BAT elnöke a 2022-es stratégia megvalósításában tett előrelépés tekintetében – írja a Tobacco Reporter.
A vállalat április 19-i éves közgyűlésén Jobin megjegyezte, hogy a BAT új kategóriás üzletága erős volumen-, bevétel- és piacirészesedés-növekedést ért el.
Jobin szerint a BAT bevételeinek mintegy 15 százaléka származik ma már füstmentes termékekből, ami kétszeres növekedést jelent 2018 óta. 2022 végén 22,5 millió fogyasztó használta a vállalat ezen termékeit, 2030-ra ezt a számot szeretnék 50 millióra növelni.

Jobin elégedettségét fejezte ki a dohányosok kevésbé káros nikotintermékekre történő átállásában elért eredményekkel kapcsolatban, ugyanakkor megjegyezte, hogy a BAT önmagában nem tudja csökkenteni üzleti tevékenységének egészségre gyakorolt hatását.
„A politikai döntéshozóknak, a szabályozóknak és a közegészségügyi érdekvédőknek segíteniük kell a tudományos alap megteremtésében és a szükséges politikai keretek kialakításában, hogy a felnőtt dohányosok kevésbé kockázatos alternatívákra térjenek át”
– mondta Jobin.
