Amint arról tavaly beszámoltunk, ismét kötelezővé vált a Nemzeti Dohányboltokban az egészségvédelmi tájékoztatók kihelyezése, amelyek hónapról hónapra változnak.
A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) 2024. február 29-i közleményében azt írta, elkészült a „Cigi nélkül ízesebb” feliratot tartalmazó új tájékoztató.
„Ha Ön választása szerint a fenti kötelezettségének az A/2 méretű, papíralapú egészségvédelmi tájékoztató plakát jól látható kihelyezésével tesz eleget, akkor figyelmébe ajánljuk, hogy a március havi egészségvédelmi tájékoztatót (»Cigi nélkül ízesebb«) az Országos Dohányboltellátó Kft. (a továbbiakban: ODBE) 2024. 03. 04.–2024. 03. 17. között fogja a dohányboltokba szállítani. Amennyiben Ön az ODBE által kiszállított rendelését, valamint az abban elhelyezett egészségvédelmi plakátot személyesen nem tudja átvenni, úgy annak várható érkezéséről tájékoztassa jelen lévő alkalmazottját. Utóbbi esetben kérjük, szíveskedjen felhívni alkalmazottja figyelmét arra, hogy az egészségvédelmi plakátot ne dobja ki, mert az nem kereskedelmi reklám.
Ha Ön választása szerint a fenti kötelezettségének digitális egészségvédelmi tájékoztató elektronikus eszközön történő megjelenítésével tesz eleget, úgy az aktuális, március havi (»Cigi nélkül ízesebb«) digitális megjelenítésre alkalmas egészségvédelmi tájékoztató digitális állománya (MP4 fájl) 2024. március 1. napjától letölthető az SZTFH honlapjáról (www.sztfh.hu), amelyet a Tevékenységek / Dohányügyi Felügyelet / Egészségvédelmi Tájékoztató menüpontban, vagy az alábbi linkre kattintva érhet el: https://sztfh.hu/tevekenysegek/dohanyugyi-felugyelet/egeszsegvedelmi-tajekoztato/”
– írta közleményében az SZTFH.
