Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Elkapták a szombathelyi trafikrablót

Elfogták a rendőrök azt a 47 éves férfit, aki július 8-án rabolt ki egy szombathelyi dohányboltot – közölte az MTI-vel a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője szerdán.

Seffer Lilla tájékoztatása szerint a férfi arcát maszkkal eltakarva ment be a Szent Márton utcai dohányboltba, ahol a napi bevételt követelte az eladótól. Hozzáfűzte: az alkalmazott százezer forintot adott át a rablónak, aki ezután távozott.

A rendőrök a szemle során rögzített nyomok, valamint a kamerafelvételek elemzése alapján, részben személyismeretüknek köszönhetően azonosították az elkövetőt, akit július 10-én elfogtak és előállítottak – közölte az őrnagy. Hozzátette: a gyanúsított beismerte a bűncselekmény elkövetését, őrizetbe vették és kezdeményezték bíróság elé állítását.

Képünk illusztráció (Fotó: Scott Rodgerson / Unsplash)

Korábban egyébként Cser Zsófia őrnagy, a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense azt közölte, nem dohánybolti rablás miatt vonultak ki a szombathelyi trafikhoz, hanem zsarolás bűntett miatt ismeretlen tettessel szemben folytat nyomozást. A mostani közlés szerint viszont mégis rablás történt.