Március végén már beszámoltunk a pécsi trafikrablásról, amelynek során március 24-én kora este egy férfi Pécsett, a Petőfi utcában bement egy dohányboltba, ahol egy késsel a kezében a bevételt követelte az eladótól. Miután megkapta a pénzt – a Bama.hu értesülése szerint 50 ezer forintot –, elmenekült a helyszínről. Az eset során nem sérült meg senki. A férfiról a biztonsági kamera felvételt készített. A rendőrség ugyanakkor sokáig nem találta a rablót, még a lakosság segítségét is kérték.
További bűncselekményeket tervezhetett
A rendőrök a rablásnál használt kést, valamint az elkövető felsőruházatát a helyszín közelében egy szemeteskukában megtalálták, és lefoglalták – írta hétfőn a Police.hu. Beazonosítását követően a rendőrök április 10-én este a lakásán elfogták a rablással gyanúsítható 21 éves tamási férfit.
Előállították a Pécsi Rendőrkapitányságra, majd kihallgatták gyanúsítottként. A lakásban megtartott kutatás alkalmával a nyomozók egy tetőtéri szoba falán több olyan kézzel írt papírlapot is találtak, amelyek tartalma egyértelműen arra utalt, hogy a férfi Pécs területén további bűncselekményeket akart elkövetni.
A férfit őrizetbe vették, és kezdeményezték a gyanúsított letartóztatását. Ellene felfegyverkezve elkövetett rablás miatt nyomoz a Pécsi Rendőrkapitányság.
Nem ez volt az első eset
Ezt a pécsi dohányboltot 2017-ben már egyszer kirabolták – írta korábban a Bama.hu. Az akkori rablást is rögzítette az üzlet kamerája. A Bama.hu úgy tudja, hogy bár nem kötelező, de a pécsi dohányboltok többsége rendelkezik biztonsági kamerával.
2017-ben egyébként négy pécsi dohányboltot raboltak ki egymás után. A rendőrök végül csapdát állítottak az elkövető számára, aki bele is sétált, így el tudták fogni a hatóságok.
