Az augusztus 8-i Magyar Közlönyben megjelent rendeletek a 2024/2025-ös tanév rendje mellett arról is határoznak, hogy elsőtől egészen a tizenharmadik évfolyamig milyen tárgyakat szabad bevinni az iskolába – írja a Szeged.hu. A rendeletekben szerepel az is, hogy ha valakinél tiltott tárgyat találnak, akkor akár a rendőrséget is kihívhatják emiatt.
A tiltott tárgyak közé tartoznak a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök, úgymint a nyolc centiméternél hosszabb pengéjű kés, a dobócsillag, a rugóskés, az íj, a számszeríj, a francia kés, a szigonypuska, a parittya, a csúzli, az ólmosbot, a boxer, a láncos bot, a gázspray, a lőfegyverutánzat, az elektromos sokkoló, az álkulcsok, a mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek.

Tiltott tárgynak minősül továbbá minden olyan eszköz, amelyek birtoklását a szabálysértési törvény vagy a Büntető Törvénykönyv tiltja, azaz a kábítószerek, a lőfegyverek, vagy a pirotechnikai eszközök.
Az iskolába nem lehet majd bevinni továbbá olyan tárgyakat, amelyek értékesítése tilos a 18 éven aluliak számára. Így például semmilyen dohánytermék – legyen az cigaretta, hevített dohánytermék, e-cigaretta vagy nikotinpárna –, vagy alkohol nem lehet a gyermeknél az iskolában. Amennyiben a parlament ősszel megszavazza a 18 éven aluliaknak történő értékesítés tilalmát, az energiaital is bekerülhet majd ebbe a körbe.
