Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Eladja oroszországi üzletágát a Carlsberg

A dán sörgyártó óriás már csak a hatóságok jóváhagyására vár.

A dán Carlsberg Group a múlt héten bejelentette, hogy megállapodást írt alá oroszországi üzletágának eladásáról, a hatósági jóváhagyás függvényében – írja a The Drinks Business.

Annak ellenére, hogy a vállalat eredetileg azt tűzte ki célul, hogy tavaly év végére kivonul az országból, az oroszországi műveletek és az üzletág többi részének szétválasztása kihívásnak bizonyult.

A vállalat sajtóközleménye szerint 150 munkafolyamatot és 150 millió dán korona (17,3 millió font) értékű sörgyári berendezés-beruházást kellett figyelembe venni.

Fotó: Elin Tabitha / Unsplash

 „Az orosz üzletág eladásáról szóló megállapodás aláírása nagyon fontos mérföldkő a rendkívül összetett szétválási és értékesítési folyamatban. Bár ez egy hosszadalmas folyamat volt, fontos volt számunkra, hogy a lehető legjobb megoldást érjük el minden érdekelt fél számára, beleértve több mint 8000 oroszországi alkalmazottunkat is. Most már csak arra várunk, hogy megkapjuk a szükséges hatósági jóváhagyásokat”

– mondta Cees 't Hart, a csoport vezérigazgatója.

A Carlsbergnek az orosz kormánybizottságon keresztül kell benyújtania a jóváhagyási kérelmeket. A közlemény szerint az eladás nem befolyásolja a Carlsberg Csoport 2023-as eredményvárakozásait.

Hart korábbi nyilatkozatai szerint a Carlsberg valamikor a jövőben visszatérhet Oroszországba.

Tavaly nyáron a vállalat arról számolt be, hogy az ukrajnai inváziót követő néhány hónapos szünet után újraindulhatott a működés a kijevi, a zaporizzsjai és a lvivi sörgyáraikban.