Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Együttműködik a jövőben az SZTFH és a GVH

A piac szerkezetéhez kapcsolódó problémákat kezelnék együtt.

A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) és a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) együttműködési megállapodást kötött annak érdekében, hogy erősítsék a tisztességes versenyt, a piaci működés egészségét és a fogyasztók védelmét – közölte előbbi a honlapján.

A két intézmény már korábban is dolgozott együtt, például illegális dohányzást imitáló eszközök és online szerencsejáték-oldalak visszaszorításában. Az új megállapodás célja, hogy még hatékonyabb, összehangoltabb fellépést tegyen lehetővé, különösen a modern gazdaságban megjelenő, nem egyedi jogsértésekhez, hanem a piac szerkezetéhez kapcsolódó problémák kezelésében.

Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke és Dr. Nagy László, az SZTFH elnöke (Fotó: SZTFH.hu)

Az együttműködés kiterjed egyebek mellett gyorsított ágazati vizsgálatokra, a jogellenes online tartalmak elleni fellépésre, valamint az ESG-hez kapcsolódó vállalati gyakorlatok támogatására. A felek hangsúlyozták, hogy mindezt a jogállamiság keretein belül, a vállalkozások jogainak tiszteletben tartásával végzik.

A megállapodás célja továbbá a sérülékeny fogyasztói csoportok védelmének erősítése és a gazdaság versenyképességének növelése, különösen a bizonytalan globális környezetben, ahol az intézményi együttműködések szerepe felértékelődik.