Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egységes csomagolás előtti cigi porosodott a raktárban

Közel 3 millió forint pótlólagos adót kellett megfizessen egy trafikos Békésben.

Évek óta veszteségesen működő trafikot ellenőriztek a Békés Vármegyei Adó- és Vámigazgatóság munkatársai – írja a hatóság közlése nyomán a Körös Hírcentrum.

A vállalkozó a veszteséget a forgalom visszaesésével indokolta, ennek azonban ellentmondott az, hogy év végi készletét évről évre jelentősen növelte. A revizorok ezért megvizsgálták az adózó készletnyilvántartását.

Az ellenőrzésben figyelembe vettek egy jogszabályváltozást is, e szerint 2022. január 1-jétől kötelező a dohánytermékek egységes csomagolása. Az ettől eltérő csomagolású termékeket csak úgy lehet értékesíteni, ha azok már 2022. január 1-je előtt is készleten voltak a kiskereskedőnél. A trafik működtetője szerint 2022-ben már csak egységes csomagolású termékeket tudott beszerezni, de a 2022-es záróleltárban a revizorok jelentős mennyiségű, még az előző évi beszerzésből származó, nem egységes csomagolású dohányterméket találtak. Ezek így már egy éve „porosodhattak” a raktárban.

A Körös Hírcentrum cikke szerint a revizorok szembesítették a vállalkozót az ellentmondásokkal, ám ő nem tudott érdemi magyarázattal szolgálni. A trafikos ezt követően öt évre visszamenőleg felülvizsgálta a nyilvántartásait, és élt az önellenőrzés lehetőségével. A vállalkozó végül több mint 14 millió forint többletbevételt vallott be. Bevallásaiban már nyereséget mutatott ki és összesen csaknem 3 millió forint pótlólagos adót fizetett meg.