Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egyre több olyan brit fogyaszt e-cigit, aki korábban sosem dohányzott

Az arány 2021 óta hétszeresére növekedett.

Egymillió ember szív e-cigarettát Angliában annak ellenére, hogy soha nem voltak rendszeres dohányosok, ami mindössze három év alatt hétszeres növekedést jelent – derül ki egy kutatásból, melyről a The Guardian számolt be.

Az e-cigaretta használatának aránya azon felnőttek körében, akik soha nem dohányoztak rendszeresen, 2021-ig stabil volt, amikor körülbelül 133 000 ember már fogyasztott e-cigarettát. Ez az arány azonban meredeken emelkedett, 2024-re 28-ból egy főre, 1 006 000 emberre nőtt – írja a The Lancet Public Health című szakfolyóiratban közzétett tanulmány.

Képünk illusztráció (Fotó: Ideogram.ai)

A Nemzeti Statisztikai Hivatal külön adatai, amelyeket szintén ezen a héten tettek közzé, azt mutatják, hogy Nagy-Britanniában 5,1 millió 16 éves vagy annál idősebb ember – körülbelül minden tizedik – használ e-cigarettát. Az ONS szerint a 16 és 24 év közöttiek körében a legmagasabb, 15,8%-os ez az arány.

Nick Hopkinson professzor, légzésorvos és az Action on Smoking and Health elnöke elmondta:

„Az e-cigaretta felnőttek millióinak segített leszokni a dohányzásról, és sokkal kevésbé káros, mint a dohányzás. Ugyanakkor nem kockázatmentes, és a fiatalok körében tapasztalható magas szintű használat, valamint a soha nem dohányzók körében tapasztalható növekvő fogyasztás aggodalomra ad okot.”