1 milliós pénzköteget lopott egy dohánybolt pultja mögül egy többszörösen büntetett 39 éves férfi a VIII. kerületben – olvasható az ügyészség hivatalos közleményében.
A vád szerint a terhelt 2022. szeptember 2-án délután bement egy VIII. kerületi dohányboltba, majd mikor azt tapasztalta, hogy az eladó nincs az üzletben, a pult mögé lépett, ahol a kassza alatti polcon, egy papírdobozban észrevett egy pénzköteget. A vádlott az összekötegelt, összesen 1 025 000 Ft készpénzt magához vette, majd sietve távozott az üzletből.
A tárgyaláson lefolytatott bizonyítás alapján a Pesti Központi Kerületi Bíróság a férfit váddal egyezően, lopás bűntettében bűnösnek mondta ki, és ezért őt, mint többszörös visszaesőt 1 év 11 hónap börtönbüntetésre ítélte. Az ügyészség az ítélet súlyosbításáért fellebbezett.
