Mike Tyson visszavonult bokszbajnok a Fox News FOX & Friends című műsorában a kannabiszreform mellett érvelt, és felszólította Donald Trump volt elnököt, hogy támogassa a marihuána újraszabályozását és legalizálását – írja a Marijuana Moments.
Tyson bírálta a marihuána I. listás kábítószerré minősítését – amely így a heroinnal került egy „súlycsoportba” –, „nevetségesnek” nevezve azt, és hangsúlyozta a személyesen tapasztalt terápiás előnyöket. Tyson azzal érvelt, hogy a kannabiszt át kellene sorolni a III. kategóriába, hogy tükrözze annak orvosi értékét és gazdasági potenciálját, különösen az engedéllyel rendelkező vállalkozók számára.
Támogatta továbbá a legális marihuánaüzletek banki hozzáférésének javítását. Kiemelte, hogy a kannabisszal foglalkozó vállalkozásoknak nehézséget okoz a hitelek felvétele, és hogy a legalizálás milyen pénzügyi lehetőséget kínálna az országnak.
Tyson arra is rámutatott, hogy a kannabisszal összefüggő bűncselekményekért kiszabott hosszú börtönbüntetések igazságtalanok, és Weldon Angelos büntetőjogi ügyvédet hozta fel példaként arra, akit a hatályos törvények alapján igazságtalanul büntetnek. Az egyébként szivarüzletben is „utazó” Tyson szerint kegyelmet kellene adni a kannabisz miatt bebörtönzöttek számára.
Az ex-bokszoló nyomása és a szélesebb közvélemény támogatása ellenére a szövetségi kannabiszpolitikai reform továbbra sem mozdul előre a Marijuana Moments szerint. A szövetségi Kábítószer-ellenes Hivatal (Drug Enforcement Administration, DEA) szüneteltette az átminősítési erőfeszítéseket, és Trump a hivatalba lépése óta még nem szólalt meg a kérdésben. Az általa kinevezett igazságügyi miniszter, Pam Bondi és a DEA vezetésére jelölt Terrance Cole eddig vegyes vagy óvatos véleményt képviseltek a marihuánáról. Bár egyes republikánus vezetők, mint például Matt Gaetz, támogatják a reformot, a kannabisz legalizálásának jövője végső soron attól függhet, hogy a kongresszus közbelép-e a folyamat előmozdítása érdekében.
Nyitóképünk illusztráció (Fotó: Wirestock / Freepik)
