Nagyobb eséllyel alakulhatnak ki különböző légúti betegségek a kannabiszfogyasztók, mint a dohányosok körében az ottawai kórház orvosai által nemrég a Radiology című szakfolyóiratban megjelent friss tanulmány szerint – írja a 24.hu.
A tanulmány azért is különleges, mert korábban nem sűrűn foglalkoztak még a marihuána hosszútávú egészségügyi kockázataival. A kutatásban összesen 150 dohányos működött közre, akiknek tüdejét CT-vel vizsgálták meg.

A vizsgálat eredményei azt mutatják, hogy míg a dohányosok 70 százalékának volt tüdőtágulata, addig a kannabiszt fogyasztók körében ez az arány 75 százalékra rúgott. Ezen felül a marihuánát szívók között nagyobb volt az aránya a légzési nehézségeket okozó betegségek előfordulásának is.
„A marihuánát fogyasztók mélyebben lélegeznek be, és tovább tartják vissza a füstöt, mielőtt kifújnák a levegőt. Kombinálják ezen toxinok irritáló hatását a hosszabb expozícióval és a mélyebb belégzéssel”
– nyilatkozta Dr. Albert Rizzo, tüdőgyógyász, az Amerikai Tüdőszövetség vezető orvosa.
