Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egy új kutatás szerint károsabb a tüdőre a kannabisz, mint a dohány
A tanulmányt kanadai orvosok készítették 150 dohányos vizsgálati eredményei révén.

Nagyobb eséllyel alakulhatnak ki különböző légúti betegségek a kannabiszfogyasztók, mint a dohányosok körében az ottawai kórház orvosai által nemrég a Radiology című szakfolyóiratban megjelent friss tanulmány szerint – írja a 24.hu.

A tanulmány azért is különleges, mert korábban nem sűrűn foglalkoztak még a marihuána hosszútávú egészségügyi kockázataival. A kutatásban összesen 150 dohányos működött közre, akiknek tüdejét CT-vel vizsgálták meg.

Fotó: Jeff W / Unsplash

A vizsgálat eredményei azt mutatják, hogy míg a dohányosok 70 százalékának volt tüdőtágulata, addig a kannabiszt fogyasztók körében ez az arány 75 százalékra rúgott. Ezen felül a marihuánát szívók között nagyobb volt az aránya a légzési nehézségeket okozó betegségek előfordulásának is.

„A marihuánát fogyasztók mélyebben lélegeznek be, és tovább tartják vissza a füstöt, mielőtt kifújnák a levegőt. Kombinálják ezen toxinok irritáló hatását a hosszabb expozícióval és a mélyebb belégzéssel”

– nyilatkozta Dr. Albert Rizzo, tüdőgyógyász, az Amerikai Tüdőszövetség vezető orvosa.