Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egy jelentés szerint az eldobható e-cigi tilalma a fogyasztók közel harmadát terelné vissza a cigihez

A brit kormány ennek mentén gondolja újra a tervezet jogszabálymódosítást.

Egy minisztériumi jelentés arról tájékoztatta a brit kormányt, hogy az eldobható e-cigi értékesítésének jövő nyárig történő betiltása azt eredményezheti, hogy egyes felhasználók visszatérnek a cigarettázáshoz – írja a The Guardian.

A Környezetvédelmi, Élelmiszerügyi és Vidékügyi Minisztérium (Defra) szerint az e-cigaretta fogyasztás Angliában 2012 és 2023 között több mint 400%-kal nőtt, és a lakosság 9,1%-a vásárolja és használja a termékeket.

Képünk illusztráció (Fotó: Kristina Gadeikyte / Unsplash)

Az idén a parlament elé kerülő jogszabály betiltja az egyszerhasználatos e-cigaretták árusítását, részben az általuk okozott környezeti károk csökkentése érdekében.

A Defra által készített hatásvizsgálat azonban kimutatta, hogy „a jelenlegi e-cigi fogyasztók 29%-a vissza fog térni a dohányzáshoz” a tilalom következtében. A tisztviselők szerint „ha a tilalom növeli a cigarettafogyasztók arányát, az az egészségre nézve hátrányos következményekkel járhat”.