A NAV továbbra is szigorúan ellenőrzi az Elf Bar illegális kereskedelmét, és több száz akciót is szervezett, hogy a nem újratölthető, ízesített e-cigarettákat kiszűrje a piacról – derül ki a Hello Vidék cikkéből.
A NAV közlése szerint eddig több mint 860 millió forint összértékű árut foglaltak le, 20 millió forint bírságot szabtak ki, és több büntetőeljárás is indult az elkövetők büntetőjogi felelősségre vonása érdekében.

„Az Elf Bar a hatályos szabályozás értelmében dohánygyártmánynak számít, tehát jogszerűen csak trafikban, zárjeggyel ellátva lenne értékesíthető, ráadásul csak ízesítés nélküli változatban”
– közölte az adóhivatal a portállal. Mint írták, a nem újratölthető, ízesített e-cigaretták árusítói és nagy mennyiséget birtoklói bűncselekményt követnek el, velük szemben a NAV költségvetési csalás bűncselekmény elkövetése miatt nyomozhat, amelynek büntetési tétele a lefoglalt mennyiség, valamint más súlyosbító körülményektől függően a pénzbírságtól egészen a szabadságvesztésig terjedhet.
A NAV az akcióival eddig csaknem 76 ezer készüléket vont ki a feketepiacról, s a dílerek száma megcsappant a gyakori ellenőrzések miatt – véli a hivatal.
Az Elf Barral kapcsolatos összes írásunkat ide kattintva éri el.
Nyitóképünk illusztráció (Fotó: Sven Kucinic / Unsplash)

