Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
E-cigi ellenes kampány indult Hollandiában

A cél a kamaszok lebeszélése a termék fogyasztásáról.

Május 12-én Hollandia elindította a „Mondj nemet az e-cigarettára” kampányt, egy olyan cselekvési tervet, amely magában foglalja a tizenévesek lebeszélését a dohányzásról, a leszokás segítését, valamint az illegális e-cigaretta kereskedelem elleni küzdelmet – írja a Tobacco Reporter.

Képünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai / Tobacco)

Az egészségügyi minisztérium megbízásából készült új kutatás szerint 12 éves koráig majdnem minden tizedik gyermek kipróbálta az e-cigit, és az e-cigarettázó 12–16 évesek közel 40%-a függőnek tartja magát. A kutatás szerint minden hetedik tinédzser nehezen mond nemet, ha e-cigit ajánlanak fel neki, míg minden hatodik úgy érzi, hogy kortársai nyomást gyakorolnak rá, hogy használja.

A kampány június 8-ig tart.