Panama a következő állam, mely betlitotta az elektromos cigaretták értékesítését, miután Laurentino Cortizo aláírta az erről szóló új jogszabályt – írja a Vaping360 alapján a Tobacco Reporter.
Az új törvény nemcsak az e-cigaretták értékesítését és importját tiltja, hanem a fogyasztást is minden olyan helyen, ahol tilos a hagyományos dohányzás. A tilalom kiterjed az internetes vásárlásra is, és felhatalmazza a vámtisztviselőket a szállítmányok ellenőrzésére és lefoglalására. A viszonteladók továbbra is importálhatnak harmadik országokba irányuló exportra szánt készülékeket.

Az e-cigaretta pártolói arra figyelmeztettek, hogy a termékekkel kapcsolatos korlátozások a megkérdőjelezhető minőségű illegális termékekhez fogják terelni a fogyasztókat.
Hasonló reakciók Ausztráliában
Az ausztrál Nemzeti Egészségügyi és Orvosi Kutatási Tanács (NHMRC) nemrégiben tette közzé az elektronikus cigarettákról szóló 2022-es vezérigazgatói nyilatkozatát, amely útmutatást nyújt a közegészségügyi döntéshozóknak. A Tobacco Reporter szerint az ártalomcsökkentést pártoló aktivisták csoportja, a Coalition of Asia Pacific Tobacco Tobacco Harm Reduction Advocates (CAPHRA) úgy véli, a dokumentum tévesen állítja, hogy az e-cigaretta nem hatékony leszokási eszköz, hanem a dohányzás kapuja, mivel a termék legtöbb fogyasztója kettős felhasználóvá válik.
Panama több mint egy tucat latin-amerikai és karibi országhoz csatlakozik, ahol tilos az elektromos cigaretta értékesítése és használata. Május 31-én mexikói elnök, Andrés Manuel López Obrador is aláírt egy, az e-cigaretták értékesítését betiltó rendeletet.
A Vaping360 megjegyezte: Panamában rendezik jövőre a Dohányzás-ellenőrzési Keretegyezmény résztvevőinek 10. konferenciáját.
