A 2024. szeptember 19-21. közötti InterTabac és InterSupply északi bejárati komplexumában külön kiállítóteret alakítanak ki a szeszes italok és kiegészítő termékek számára – közölték a szervezők lapunkkal. Ennek oka, hogy a kiállításra és expóra látogató vendégek elégedetlenek voltak amiatt, hogy e termékek kiállítói különböző csarnokokban voltak szétszórva.
Sabine Loos, a Westfalenhallen Unternehmensgruppe – a dortmundi Messe tulajdonosa és üzemeltetője – ügyvezető igazgatója hangsúlyozta:
„Az újonnan kialakított területen a szakmai látogatók még összehangoltabb és hatékonyabb módon tájékozódhatnak a szeszes italokról és az ezekhez tartozó termékekről. Ez az újratervezés ideális platformot biztosít az üzleti lehetőségek feltárásához ebben a növekvő piaci szegmensben. Ezzel a friss megközelítéssel a kiskereskedelem növekvő jelentőségét hangsúlyozzuk a dohányipar számára. Különösen várjuk a visszajelzéseket az új koncepcióról a kereskedelmi látogatóktól – elvégre ennek a területnek az átszervezése közvetlen válasz a kiállítás látogatóinak gyakran kifejezett kívánságaira. Meggyőződésünk, hogy ez az újítás nagy hozzáadott értéket jelent majd a kiállítók és a látogatók számára egyaránt.”

A kiállítók is üdvözölték az új terület létrehozását. Timo Fischer, a Sierra Madre ügyvezető igazgatója, aki évek óta kiállít itt, nagyon örül annak, hogy az InterTabac és az InterSupply központi térben összpontosít a szeszes italokra és más termékekre:
„A szeszes italok és a kiskereskedelem számára elkülönített terület számos előnnyel jár a látogatók és a kiállítók számára. A látogatók nyugodt légkörben, központi helyen kóstolhatják és hasonlíthatják össze a különböző termékeket, szakértői tanácsokat kaphatnak, valamint felfedezhetik a trendeket és az új termékeket. A kiállítóknak viszont lehetőségük nyílik új vásárlók megszerzésére, a meglévő ügyfélkapcsolatok ápolására és termékeik bemutatására az érdeklődő közönségnek. Ezért nagyon üdvözlöm a döntést, és úgy látom, hogy minden érintett számára előnyös helyzetet teremt.”
