Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Dohánybolti rémek: elkapták az apa-fia párost

A nyomozók felgöngyölítették annak a betöréssorozatnak a szálait, amely egy tápiószecsői bandához köthető.

A 38 éves B. Zsolt és a 18 éves fia számára vörös posztó volt egy-egy dohánybolt rácsos ajtaja. A betöréseknél nem finomkodtak. Ajtókat vagy ablakokat feszítettek ki, vagy épp levágták a lakatot – írta szerdai közleményében a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

Az üzletekből a tolvajok nemcsak a dohánytermékeket, hanem a pénzt és olykor a pénztárgépet is meglovasították. Ahová nem sikerült bejutniuk, ott is több százezres rongálási kárt okoztak. A párosnak néhány esetben segítője is volt, aki figyelt, sofőrködött, de ha kellett, ő is tépte a rácsot. A csapat – az elmúlt hetekben – Pest vármegyében is több betörést követett el, de idén ősszel dunántúli dohányboltokban is megfordultak. Persze nem nyitvatartási időben.

Fotó: Police.hu

A nyomozók az ámokfutás megfékezése érdekében adatokat gyűjtöttek, felvételeket elemeztek, melyek eredményeként azonosították a 38 éves férfit, a fiát, valamint jászberényi segítőjüket is.

Idősebb és ifjabb B. Zsoltot a zsaruk 2024. december 4-én, Kókán fogták el, amikor a lopott „szajré” egy részét – húsos ládákba és zsákokba pakolva – értékesíteni próbálták. Kiderült, hogy a betöréshez használt autókat – Dány és Tápiószecső erdős külterületén – a bizonyítékok megsemmisítése miatt felgyújtották.

A bűncselekményekkel gyanúsítható Maka Attila ellen a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya elfogatóparancsot adott ki.