Amint arról korábban beszámoltunk, 2022. május 29-én, vasárnap délelőtt 11 óra előtt kiraboltak egy miskolci trafikot az Újgyőri főtér közelében. Egy szájmaszkot viselő férfi késsel fenyegetőzve rabolt némi papírpénzt, az eladó azonban megnyomta a pánikgombot és követte az elkövetőt, s egy járókelő is a segítségére sietett. A közelben szolgálatot teljesítő járőrök még a trafik közelében elfogták a késes trafikrablót – öt perccel az eset után.
A Police.hu keddi híradása szerint Dr. Kiss Attila a r. vezérőrnagy, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője, valamint Szűcs Tibor, a pánikgombot kezelő Telmon Kft. ügyvezető igazgatója szolgálati feladatainak kiemelkedő ellátásáért, az eredményes rendőri intézkedés elősegítése, valamint a jogsértés elkövetőjének előállítása érdekében nyújtott kiemelkedő teljesítménye miatt dicséretben és elismerésben részsítette:
- Simó Zoltán r. zászlóst, a Miskolci Rendőrkapitányság Vasgyári Rendőrőrs körzeti megbízottját;
- Bak Attila r. őrmestert, a Miskolci Rendőrkapitányság Vasgyári Rendőrőrs járőrét;
- Balogh Bernadette r. századost a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központ fő ügyeletesét; valamint
- az érintett Nemzeti Dohánybolt eladónőjét és a segítségére sietett járókelőt, Raffael Lászlót.

