A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki kábítószertől befolyásolt állapotban,kamera előtt megrongált egy dohányboltot – olvasható az ügyészség közleményében.
A vádirati tényállás szerint a többszörös és különös visszaesőnek minősülő férfi tavaly nyáron letépte egy győri dohánybolt kirakatának matricáit, az üzlet függönyét, ponyváját, a szerkezeten elhelyezett fémcsíkot.

A konténerépületben 305 241 forint kár keletkezett, mely nem térült meg. Az elkövető biológiai mintáiban kábítószer bomlástermékek voltak kimutathatók. A rongálást biztonsági kamera rögzítette.
Az ügyészség a vádlottal szemben garázdaság vétsége, rongálás vétsége és kábítószer birtoklásának vétsége miatt emelt vádat. A büntetési tétel a halmazati szabályokra és a férfi előéletére tekintettel négy és fél évig terjedő szabadságvesztésig terjed.
Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.
